4 WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DOBREGO ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI

4 WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DOBREGO ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI

Jestem menedżerem projektu! brzmi świetnie, eh! ? Też tak myślę…, że jest na prawdę w porządku. Ale co to dokładnie oznacza bycie kierownikiem projektu. A co więcej, co oznacza być kierownikiem projektu w Artgraf ?! Po kilku latach doświadczenia, najpierw intuicyjnie, a potem doświadczając kolejnych coraz bardziej wymagających realizacji, mam kilka punktów, które odkryłam podczas mojej przygody. 

4 wskazówki dotyczące dobrego zarządzania projektami 

1. Naucz się na własnej skórze!
Brzmi trocho ostro, ale oczywiście nie mam tego na myśli;) po prostu- uczymy się na własnych błędach. W Artgraf jestem równą częścią zespołu i mam własne obowiązki. Każde zadanie jest ekscytujące, trochę stresujące, ale też bardzo fajne!
Bardzo się  starasz, jednak i tak czasem popełnisz błąd- nie ma szans. Przepraszasz – i choć jest to strasznie denerwujące, że robisz to po raz drugi, to ostatecznie, wciąż musisz znaleźć swój własny sposób na wzięcie udziału w projekcie i dalsze opracowanie zadania.2. Każdy projekt jest wyjątkowy !Poważnie myślę, że jako kierownik projektu nigdy nie osiągniesz „stabilizacji”, co czyni tę pracę niezwykle interesującą! Za każdym razem mam do czynienia z innym oddziałem, innymi klientami, klientami o różnych charakterach, różnych lokalizacjach, różnych budżetach i tak dalej. Wykonywaliśmy i wykonujemy projekty dla Martin Kaczmarski, Piekarnia Hert, Bank Spółdzielczy, Corse, Red Bull, Politechnika Wrocławska, X-raid – są to zadania bardzo różnorodne i myślę, że jest ich na tyle dużo aby się nieustannie uczyć ? 3. Nie robisz tego samCzasem chcę zrobić wszystko sama.. i nie chodzi o to, że robię to tak dobrze, ale czasem szkoda mi czasu, lub nie chcę przeszkadzać swoim zapracowanym współpracownikom, na przykład niektórymi korektami, które otrzymałam od klienta. Nie jest jest to do końca dobra strategia gdyż jesteśmy zespołem i robimy to razem. Dlatego stałe chwile przy stole w Artgraf są zawsze bardzo skuteczne ! Wprowadź spotkania o stałej porze np. we wtorek rano i spędźcie co tydzień kilka chwil razem ze wszystkimi nowymi projektami. Ustalenie, kto zrobi co, jakie będą kolejne kroki i zwrócenie szczególnej uwagi na terminy w tym tygodniu, nada pewności i przejrzystości. 4. Zachowaj czujność i przeglądPrzegląd jest najważniejszy z bycia kierownikiem projektu- muszę mieć wgląd w to, co dzieje się w moich garażach: reklamowym i samochodowym. Na początku było to dla mnie trudne. Pojawiało się tak dużo wiadomości, że czasem przegrywałam nadzór. Jednak mam ogromny respekt do wszystkich pomocnych kolegów z dużym doświadczeniem i dobrymi radami, które pomogły mi się wdrożyć. Na przykład, poza moim normalnym planowaniem, robię „listę rzeczy do zrobienia” z dodatkowymi punktami, które muszą się wydarzyć danego dnia. Dla mnie działa naprawdę świetnie! 

Asia - kierownik projektów

Asia – kierownik projektów

Asia – kierownik projektów

Przy jednym z Naszych realizacji ;)

Przy jednym z Naszych realizacji ?

Przy jednym z Naszych realizacji ?Wraz z Nowym Rokiem w ArtgrafCars i artgraf.co mamy nowego/następnego kierownika projektu -Asię. Więc..Jeśli masz fajny projekt, który możemy dla Ciebie zorganizować, skontaktuj się z nami!Zadzwoń do nas, napisz do nas lub przyjdź do naszego garażu! Asia zarządza projektem i czeka na Ciebie z filiżanką kawy ?

Autor: ArtGraf Cars
Data publikacji: 28 kwietnia 2020