Autodetailing na autobusie – realizacja dla przewoźnika FlixBus

Autodetailing na autobusie - realizacja dla przewoźnika FlixBus
Autodetailing na autobusie – realizacja dla przewoźnika FlixBus

Oklejanie karoserii pojazdów folią, nazywane także car wrappingiem, ma wiele różnych zastosowań. Dla użytkowników prywatnych chodzi zwykle o zmianę koloru auta na inny niż ten pierwotnie zastosowany przez producenta, a także o zabezpieczenie oryginalnego poszycia przed uszkodzeniami, czyli, innymi słowy, o względy czysto estetyczne. Jeśli chodzi natomiast o tego typu detailing na autokarze, oprócz walorów wizualnych liczy się także efekt marketingowy.

Detailingowanie autokaru przewoźnika FlixBus

 

W ramach niniejszej realizacji naszym klientem była firma FlixBus, będąca obecnie jednym z największych w całej Europie przedsiębiorstw komunikacyjnych skoncentrowanych na przewozach międzymiastowych. Wspomniana sieć odniosła bardzo duży sukces przede wszystkim ze względu na innowacyjne podejście do transportu, które objawia się m.in. w dużej dbałości o przyjemne doznania podczas podróży. Jednym z elementów składowych takiej polityki jest troska o atrakcyjny i bardzo charakterystyczny wygląd ich pojazdów. Mając pełną świadomość tego faktu, oklejanie folią wykonaliśmy w sposób niezwykle staranny, precyzyjny i gwarantujący długotrwałą stabilność estetyczną uzyskanych efektów.

Pierwszym etapem prac było gruntowne wyczyszczenie i przygotowanie pojazdu do car wrappingu. Następnie przystąpiliśmy do aplikacji na prawie całą powierzchnię karoserii wykończonej w połysku, zielonej folii polietylenowej, która bezpośrednio nawiązuje do barw marki oraz nowoczesności i ekologiczności, z którą się ona kojarzy. W kolejnym kroku nanieśliśmy po bokach autokaru folię z nadrukowanym logo firmy.

Zastosowaliśmy wytrzymałą i dobrze chroniącą autokar folię

 

W przypadku tego klienta zdecydowaliśmy się na najlepszy z dostępnych wariantów folii do car wrappingu, która oprócz uzyskania pożądanego efektu wizualnego, pozwala również efektywnie zabezpieczyć pojazd przed trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz rozmaitymi zagrożeniami drogowymi, mogącymi potencjalnie w krótkim czasie zaowocować szpetnymi skazami. Dodatkowo naniesiona przez nas folia na autokar FlixBus cechowała się ponadprzeciętnie długim terminem ważności do użycia, co miało zapewnić jej wieloletnie działanie zarówno ochronne, jak i marketingowe.

 

Autor: Karol
Data publikacji: 2 listopada 2020