Ford Focus RX (Fabryka Driftu)

Ford Focus RX (Fabryka Driftu)

Nasza współpraca z Fabryką Driftu opierała się przede wszystkim na oklejaniu samochodów w celu osiągnięcia pożądanej kolorystyki oraz brandingu. Przykład efektów kooperacji znajduje się na powyższych zdjęciach.

Jeśli chodzi o Ford Focus RX lakier musiał zostać dobrze zabezpieczony ze względu na przeznaczenie samochodu. Fabryka Driftu wykorzystuje swoje pojazdy w celach sportowych, więc są one narażone na uszkodzenia wynikające z szybkiej jazdy oraz oczywiście driftowania. Drobne kamyki i inne twardsze obiekty mogą uderzać w karoserię i pozostawiać zabrudzenia lub ubytki. Zazwyczaj jednak zostają po nich rysy na powierzchni pojazdu. W związku z tym zmiana koloru Focus RX objęła też zastosowanie specjalistycznego systemu ochrony.

W naszym warsztacie nie stosujemy półśrodków. Zmiana kolorystyki zawsze wiąże się z wykorzystaniem profesjonalnej folii ochronnej. Nie inaczej było w tym przypadku. Ochrona karoserii Focus RX dotyczy każdego elementu pojazdu: od przedniej maski, zderzaków oraz reflektorów, aż po krawędzie drzwi, lusterka i pozostałe. Dobrze więc widać, że samochód jest teraz chroniony z każdej strony. Jakiekolwiek warunki atmosferyczne czy urazy mechaniczne typowe dla wyczynów sportowych nie są w stanie uszkodzić karoserii pojazdu Ford Focus RX.

Oczywiście przykładamy też uwagę do estetyki wykonania. Folia służąca zmianie koloru Focus RX nie mogła zostać nałożona w przypadkowy sposób, dlatego zastosowaliśmy się do wszystkich zasad foliowania. Niektóre elementy (np. lusterka) musiały więc zostać zdemontowane, aby powłoka ściśle przylegała do nich i do karoserii. Po starannym oklejeniu pojazdu przeprowadziliśmy ponowny montaż części. Lakier Ford Focus RX z folią ochronną jest teraz znacznie bezpieczniejszy, a przy okazji zastosowanie folii pozwoliło na znacznie mniej kosztowną zmianę koloru. Warto bowiem pamiętać, że nakładanie folii jest tańsze od lakierowania, a jej żywotność sięga kilku lat.

Wszystkie czynności związane ze zmianą koloru oraz ochroną karoserii Focus RX zajęły niecały jeden dzień roboczy.