Co to jest car wrapping i dlaczego warto się nim zainteresować?

Co to jest car wrapping i dlaczego warto się nim zainteresować?

Zmiana wyglądu auta nie musi wiązać się z wysokimi kosztami i nieodwracalną ingerencją w fabryczny lakier. Swój pojazd możesz odmienić, wykorzystując car wrapping , czyli oklejanie samochodów specjalną folią. Dzięki niemu zadbasz o unikalny design wozu, a do oryginalnego koloru karoserii będziesz mógł wrócić w każdej chwili. Jakie jeszcze korzyści daje aplikacja folii na lakier samochodowy? Wszystkie zalety car wrappingu przedstawiamy poniżej.

Czym jest car wrapping?

Zastanawiasz się, co to jest car wrapping o którym mówi coraz więcej kierowców oraz specjalistów od tuningu i auto-detailingu? To nowoczesna technika zmiany wyglądu samochodów osobowych, dostawczych czy ciężarowych, poprzez aplikowanie na fabryczny lakier specjalnych foliowych powłok. Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na to, by wizualnie odmienić nadwozie, było jego ponowne lakierowanie. Car wrapping pozwala uniknąć malowania karoserii, zapewniając imponujące efekty i nieograniczone możliwości wizualne.

Dla kogo car wrapping?

Oklejanie aut folią to doskonała propozycja dla każdego, kto chce w bezpieczny i nieinwazyjny sposób zmienić kolor lub wygląd całego nadwozia, bądź jego wybranych elementów. Jednak obok walorów estetycznych, car wrapping ma również wiele dodatkowych zalet, które powodują, że będzie odpowiednią techniką dla każdego, kto chce:

  • zabezpieczyć fabryczną karoserię przed rysami i działaniem czynników atmosferycznych,
  • w każdej chwili szybko i bezpiecznie zdjąć nałożone powłoki,
  • zamienić auto w mobilną reklamę swojej firmy,
  • stworzyć unikatową kolorystykę wozu, niedostępną dla modeli z produkcji seryjnej.

Zalety car wrappingu

Poza tym, że folia na samochodzie pozwala na stworzenie oryginalnej i ciekawej aranżacji, jednocześnie, dzięki swoim właściwościom, doskonale zabezpieczy fabryczną karoserię. Każdy kierowca doskonale wie, że negatywny wpływ na lakier mają zarówno czynniki pogodowe, substancje chemiczne, jak trudy codziennego użytkowania. Car wrapping pomaga ochronić oryginalną powłokę przed wpływem promieniowania słonecznego czy środków czyszczących. Oklejenie auta folią to także jego dodatkowe zabezpieczenie przed powstawaniem rys, odprysków lakieru oraz innych ubytków, które nie tylko źle wyglądają, ale także pogarszają stan techniczny pojazdu i obniżają jego wartość.

Folia ochronna

Jeśli chodzi o car wrapping zalety tej techniki docenią również przedsiębiorcy, chcący oznakować firmową flotę pojazdów. Od prostych napisów, poprzez logotypy i zdjęcia, aż po najbardziej zaawansowane, wielkoformatowe grafiki – wszystko to da się nanieść na karoserię służbowego samochodu, zmieniając go w skuteczną reklamę o nieograniczanym zasięgu.

Od lat z zalet car wrappingu korzystają również miłośnicy tuningowania aut, motocykli oraz innych pojazdów. Jeśli chcesz „podkręcić” swoją maszynę także od strony wizualnej, to dobrze dobrana folia będzie do tego najlepszą metodą. Wymieniając główne zalety car wrappingu, należy dodać, że sam proces aplikowania folii na samochody jest w pełni bezpieczny dla lakieru i całkowicie odwracalny. Naklejone powłoki w każdej chwili można usunąć bez ingerencji w fabryczny lakier. To ważne, jeśli zamierzasz przygotować swoje auto do sprzedaży lub ponownie odmienić jego wygląd.

Napisz do nas!

Autor: Karol
Data publikacji: 25 lutego 2021