Dakar 2020 – zabezpieczenie lakieru grafiką reklamową

Dakar 2020 – zabezpieczenie lakieru grafiką reklamową

Dakar 2020 – zabezpieczenie lakieru grafiką reklamową

Pojazdy ścigające się w rajdzie Dakar 2020 mają do przejechania blisko 8 tysięcy kilometrów w skrajnie trudnych warunkach. Jest to jedna z najbardziej wymagających imprez off-roadowych na świecie, dlatego wszystkie samochody powinny być do niej odpowiednio przygotowane. Pustynne trasy, palące słońce, wzbijający się z powietrze piasek – wszystko to sprawia, że rajd Dakar staje się bezlitosny dla karoserii pojazdu, a co za tym idzie dla lakieru.

Zabezpieczenie lakieru samochodu można obecnie wykonać na wiele sposobów z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów, które pokrywają go ochronną powłoką. Dzięki temu łatwo zabezpieczyć dowolną powierzchnię samochodu przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych panujących na trasie. Skutecznym rozwiązaniem jest również specjalna folia, która ochroni lakier przed zarysowaniami, a do tego znakomicie odpycha wodę i pozwala dodatkowo wzmocnić nasycenie koloru lakieru.

Wykorzystanie grafik reklamowych jako ochrony

Wszystkie pojazdy ścigające się w rajdzie Dakar posiadają naklejone grafiki reklamowe przedstawiające logotypy sponsorów. Tę okazję można również wykorzystać, aby jeszcze skuteczniej wzmocnić ochronę przed trudnymi warunkami, które panują podczas wyścigu. Oklejenie samochodu odpornymi na działanie promieni UV, wytrzymałymi grafikami znakomicie wzmocni jego odporność na piasek, kurz czy drobne kamienie, które będą nieustannie odbijać się od powierzchni lakieru.

Ogromną zaletą reklam samochodowych jest ich uniwersalność – mogą pokrywać niewielką część bądź praktycznie całą powierzchnię karoserii. Stosowane folie posiadają kilkuletnią wytrzymałość i, co ważne, można je bez problemu usunąć z karoserii bez narażania jej na uszkodzenia.

Jak widać, grafika reklamowa spełnia dwie istotne funkcje – marketingową i ochronną. W ofercie ArtGrafcars znajduje się wiele rodzajów folii ochronnych, a zadaniem profesjonalistów, którzy je nakładają, jest wybór najlepszego rozwiązania do konkretnych warunków, w jakich będzie przebywał samochód.

 

Autor: ArtGraf Cars
Data publikacji: 5 maja 2020