Detailing Mazdy CX7 w salonie ArtGrafcars!

Detailing Mazdy CX7 w salonie ArtGrafcars!

Lśniąca karoseria bez skaz to jeden z tych elementów, które w największym stopniu wpływają na atrakcyjny wygląd pojazdu. Właśnie dlatego detailing zewnętrzny auta zaczęliśmy od wieloetapowej korekty lakieru, której celem było usunięcie wszelkich zmatowień, rys i wżerów korozyjnych. Jednym z najważniejszych etapów prac jest zabezpieczenie lakieru. W przypadku tej realizacji zastosowaliśmy innowacyjną, niewidzialną powłokę ceramiczną ULTRACOAT. Jej najważniejszym zadaniem jest ochrona przed utlenianiem, a tym samym znaczne ograniczenie mikrozarysowań, powstających w wyniku użytkowania pojazdu. Oprócz stricte praktycznych zalet, powłoka ceramiczna ma też niemały wpływ na estetykę pojazdu. Ułatwia jego czyszczenie, nadaje karoserii blask, a po jej nałożeniu auto wygląda tak, jakby przed chwilą wyjechało z salonu.

Skrupulatny car detailing – ochrona najważniejszych elementów

Kolejnym krokiem było polerowanie lamp – dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik uzyskaliśmy efekt fabrycznie nowych, estetycznie wykończonych reflektorów. Zadbaliśmy także o zabezpieczenie progów i progu załadunkowego, wnęk klamek i wspomnianych reflektorów. Finalny efekt uzupełnia niewidzialna wycieraczka, którą założyliśmy w celu zapewnienia maksymalnego komfortu podczas jazdy w każdych warunkach. Jest to powłoka hydrofobowa, która powoduje, że woda z szyby odprowadzana jest bez konieczności użycia wycieraczek. Korzenie tego rozwiązania sięgają motosportu, ale efekt jest na tyle dobry, że doskonale sprawdza się także w zwykłych samochodach.

Naszym celem było przekazanie w ręce właściciela auta o nienagannym wyglądzie,  dlatego nie mogliśmy pominąć etapu, jakim jest detailing wnętrza samochodu, czyli w tym przypadku jego skrupulatne sprzątanie.

Autor: Karol
Data publikacji: 16 grudnia 2021