Folie antybakteryjne na auto

Folie antybakteryjne na auto

Oklejanie samochodu folią jest powszechną metodą na dodatkową i bardzo dobrą ochronę lakieru. Dzięki prostemu zabiegowi można przedłużyć doskonały wygląd auta. Żadne zanieczyszczenia czy drobne i często spotykane uszkodzenia mechaniczne farby nie grożą w ten sposób lakierowi. Jako społeczeństwo musimy jednak mierzyć się z coraz większą liczbą zagrożeń. Z myślą o minimalizacji ryzyka utraty zdrowia w trakcie jazdy samochodem powstała specjalna folia antybakteryjna. To nowa technologia, którą wdrożyliśmy jako jedni z nielicznych w Polsce. Z naszą pomocą Twój pojazd stanie się nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale również będzie świetnie zabezpieczony przed rozwojem szkodliwych dla ludzkiego zdrowia bakterii.

Niezwykle skuteczna folia antybakteryjna na samochód

Proponowana przez nas folia ochronna XPEL RX wyróżnia się wieloma zaletami. Najważniejszą z nich jest jednak skuteczność stosowanego środka antybakteryjnego. To dzięki niemu ginie do 99,9% bakterii. Potwierdzają to wyniki badań działania przeciwdrobnoustrojowego (na przykładzie szczególnie groźnych dla człowieka Escherichia coli oraz Staphylococcus aureus). Po 24 godzinach nie pozostawał żaden ślad po bakteriach. Efekty działania folii antybakteryjnej są więc nad wyraz satysfakcjonujące.

XPEL RX wykorzystuje technologię jonów srebra. Jej zadaniem jest zahamowanie rozwoju drobnoustrojów – w tym bakterii – oraz ich zniszczenia. Co to daje przeciętnemu właścicielowi samochodu? Po pierwsze nie musi przejmować się wniesieniem do ogniska domowego szkodliwych bakterii. Po drugie w prosty sposób eliminuje ryzyko pojawienia się w samochodzie przykrego zapachu, pleśni oraz grzybów. W związku z tym folia antybakteryjna XPEL RX stosowana jest także w przemyśle medycznym oraz wojskowym (na samym początku służyła ochronie łopat helikopterów i w systemach zabezpieczania ekranów; to najnowocześniejsza technologia).

Poza tym XPEL RX cechuje się:

– samoprzylepnością i termoplastycznością, które ułatwiają aplikację i ograniczają związane z tym koszty;

– transparentnością, co pozwala zobaczyć oryginalny lakier pojazdu;

– przemysłową wytrzymałością;

– niezwykłą odpornością na uderzenia oraz zarysowania;

– precyzyjnym krojem,

– skutecznością nawet w najtrudniejszych warunkach.

Inwestycja w antybakteryjną folię samochodową przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w zakresie ochrony zdrowia podczas jazdy samochodem. Komfort psychiczny pozwoli cieszyć się z krajoznawczej wycieczki czy drogi do pracy.

Dla kogo są dedykowane folie antybakteryjne?

Skuteczne przeciwdziałanie drobnoustrojom przydaje się nie tylko w karetkach i miejscach o podwyższonym zagrożeniu bakteriologicznym. Nigdy nie można być pewnym, że w otoczeniu nie znajdują się groźne dla zdrowia bakterie. Jeśli przylgną one do samochodu, to mogą się przemieścić nawet setki kilometrów w ciągu jednego dnia. A co najgorsze – trafią do domu właściciela pojazdu. Folie antybakteryjne polecamy więc wszystkim właścicielom pojazdów. Folia XPEL RX została zaprojektowana także z myślą o osobach prywatnych, co sprawia, że każdy może zabezpieczyć własny samochód w naprawdę profesjonalny sposób.

Nie trzeba też posiadać żadnych specjalistycznych środków, aby utrzymać folię antybakteryjną w czystości. Wystarczą do tego szmatki nasączane alkoholem bądź chusteczki bakteriobójcze. Zdecydowana większość środków chemicznych (jak np. czwartorzędowe chusteczki amoniowe od PDI, SafeTec, Steris, Jet i innych) nie uszkodzi powierzchni XPEL RX. Należy jednak unikać stosowania nadtlenku wodoru.

Pozostałe zastosowania folii antybakteryjnej XPEL RX

Folia antybakteryjna XPEL RX przeznaczona jest nie tylko do ochrony konstrukcji samochodów przed namnażaniem się drobnoustrojów, ale również do zabezpieczania wszelkich innych powierzchni regularnie dotykanych przez człowieka. Świetnym tego przykładem mogą być chociażby klamki, czyli element niezbędny, aby otworzyć drzwi do domu, sklepu lub instytucji publicznej. Im częściej są one dotykane przez różne osoby, tym większe ryzyko infekcji stwarza to dla użytkowników danej przestrzeni. Podobnie sytuacja prezentuje się w przypadku pulpitów wind czy też monitorów dotykowych coraz powszechniej spotykanych w rozmaitych urządzeniach, również tych przeznaczonych do użytku publicznego.

Zastosowanie folii antybakteryjnej stanowi świetne rozwiązanie, żeby zminimalizować rozprzestrzenianie się chorobotwórczych mikroorganizmów, a przy tym zapewnić także zwiększoną przejrzystość ekranów oraz wzmocnioną ochronę elementów przed zarysowaniami, uszkodzeniami mechanicznymi i potencjalnie szkodliwymi preparatami medycznymi. Jednocześnie warto podkreślić, że dzięki precyzyjnemu krojowi oraz perfekcyjnemu przyleganiu opisywane folie są niemal niewidoczne, nie zaburzając tym samym estetyki pokrytych elementów.

Z dostarczanej przez naszą firmę foli antybakteryjnej XPEL RX regularnie korzystają zarówno użytkownicy prywatni, jak i rozmaitego rodzaju przedsiębiorstwa komercyjne oraz instytucje publiczne, w tym m.in.: hotele, szkoły, przedszkola, żłobki, przychodnie lekarskie czy też szpitale.

Folia antybakteryjna w przystępnej cenie

Oklejenie samochodu, monitorów dotykowych, klamek czy innych elementów przestrzeni folią XPEL RX-em za każdym razem wyceniane jest indywidualnie. Na ostateczny koszt ma wpływ przede wszystkim ilość zużytej folii. Na usługę dajemy 2 lata gwarancji!

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby uzyskać więcej informacji na temat dostępnych u nas folii antybakteryjnych. Jesteśmy w stanie odpowiedzieć na każde pytanie i tym samym rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

Ochrona lakieru samochodowego – sprawdź ofertę!

Autor: ArtGraf Cars
Data publikacji: 11 maja 2020