Jak dbać o oklejony samochód?

Jak dbać o oklejony samochód?

Masz świeżo oklejony samochód i chcesz aby wyglądał świetnie przez wiele lat? Wystarczy, że zastosujesz kilka prostych zasad, a Twoje auto będzie długo wyglądało jak nowe.

Jak myć samochód z folią?

Warto zadbać o czystość folii. Przynajmniej raz na 2 tygodnie umyj samochód na myjni bezdotykowej. Do usunięcia mocnych zabrudzeń oraz owadów użyj Bruxsafol Universal Cleaner. Przynajmniej raz na 3 miesiące umyj samochód ręcznie, pozwoli to usunąć mocniejsze zabrudzenia. Możesz to zlecić oczywiście nam.

Podczas mycia samochodu z naklejoną folią unikaj:

  • Mycia rozgrzanego auta i w pełnym słońcu.
  • Nie kieruj silnego strumienia wody z bliskiej odległości na zakończenia folii. Grozi to jej poderwaniem.
  • Nie stosuj agresywnych środków chemicznych na folię oraz w jej pobliżu.
  • Przy myciu nie używaj szorstkich materiałów, może to porysować folię.
  • Nie pozostawiaj silnych zabrudzeń na długo. Ptasie odchody i owady najlepiej zmyć od razu.

Pielęgnacja auta z powłoką ochronną

W zależności od preferencji, możesz zastosować ochronę wymagającą powtarzania co 4 tygodnie, co 6 miesięcy lub co 12 miesięcy.

  • CO 4 TYGODNIE: Umyty i wysuszony samochód spryskaj Bruxsafol Gloss/Matt Spray Wax i przetrzyj delikatną szmatką. Powtarzaj czynność co 4 tygodnie.
  • CO 6 MIESIĘCY: Na umyty i wysuszony samochód nałóż, za pomocą aplikatora, cienką warstwę Bruxsafol Premium Carnauba Wax i pozostaw na chwilę do wyschnięcia. Po pojawieniu się „mgiełki” delikatną szmatką, dotrzyj kolistymi ruchami. Następnie wystaw samochód na 30 min na słońce, potem przestaw do cienia i dotrzyj ewentualne pozostałości wosku. Powtarzaj czynność co 6 miesięcy.
  • CO 12 MIESIĘCY: Najtrwalszą powłoką ochronną jest dedykowana folia lub powłoka ceramiczna. W Artgrafcars zadbamy o twoje auto.

CIEKAWOSTKA!

Folie błyszczące można polerować. Tą usługę również wykonasz w Artgraf Cars. Środki do konserwacji Bruxafol dostępne w Artgrafcars.

Napisz do nas!

Autor: Karol
Data publikacji: 28 stycznia 2021