Jak myć auto z powłoką ceramiczną?

Jak myć auto z powłoką ceramiczną?
Jak myć auto z powłoką ceramiczną?

Prawidłowa konserwacja powłoki ceramicznej jest niezbędna, jeśli chcesz cieszyć swoje oko blaskiem karoserii przez wiele sezonów. W tym wpisie podpowiadamy jak myć auto z powłoką ceramiczną, rozwiewamy wątpliwości dotyczące trwałości takiego zabezpieczenia i wyjaśniamy, kiedy warto nałożyć je na lakier swojego samochodu.

Dla kogo powłoka ceramiczna będzie najlepszym rozwiązaniem?

Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że każdy właściciel pojazdu, któremu na sercu leży utrzymanie auta w jak najlepszym stanie, powinien zdecydować się na aplikację ceramiki na lakier. Czy w istocie tak jest? Przed podjęciem decyzji o odwiedzeniu salonu detailingowego, warto odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań.

  1. Czy w odpowiedni sposób dbam o swoje auto?
  2. Czy po nałożeniu powłoki ceramicznej nadal zamierzam korzystać z myjni bezdotykowych?
  3. Czy wiem, jak należy prawidłowo zadbać o tego typu zabezpieczenie karoserii?
  4. Najważniejsze: czy regularna konserwacja samochodu z powłoką ceramiczną nie znudzi mi się po kilku miesiącach?

Już na podstawie powyższych pytań możemy wyciągnąć wnioski mówiące o tym, że utrzymanie trwałości, a przy tym pięknego wyglądu powłoki ceramicznej, będzie wymagało konsekwencji oraz regularnej pielęgnacji. Jeśli więc należysz do grona pasjonatów motoryzacji i uwielbiasz dbać o swój wóz, to powłoka ceramiczna na auto jest dla Ciebie.

Konserwacja auta – jak myć samochód z powłoką ceramiczną?

Jeśli po przeczytaniu wstępu nabrałeś wątpliwości, uspokajamy – odpowiednia konserwacja powłoki ceramicznej nie jest trudna! W rzeczywistości sprowadza się ona do regularnego mycia pojazdu z zastosowaniem odpowiednich środków pielęgnacyjnych. To wszystko, co powinieneś zrobić, aby cieszyć się trwałym i spektakularnym efektem. Czyszczenie auta powinieneś przeprowadzać dwuetapowo: wykonując mycie wstępne oraz zasadnicze, z wykorzystaniem metody dwóch wiader.

Powłoka ceramiczna – mycie wstępne

Mycie wstępne wykonuj w miejscu, gdzie nie ma słońca. Jeśli karoseria będzie mocno nagrzana (np. po całym dniu), zaczekaj aż blacha ostygnie. Dzięki temu unikniesz irytujących zacieków oraz szybkiego zasychania wody na aucie. Powierzchnię całego pojazdu dokładnie pokryj aktywną pianą, w celu usunięcia lekkich zabrudzeń. W momencie, gdy piana zacznie spływać po karoserii, możesz zacząć ją spłukiwać, pamiętając, aby zaczynać od dołu i kierować strumień wody w górę.

Promocja Xpel
(kliknij w grafikę i zapytaj o szczegóły)

Promocja Xpel
(kliknij w grafikę i zapytaj o szczegóły)

Konserwacja powłoki ceramicznej – mycie zasadnicze

Do właściwego mycia przygotuj 2 wiadra. Do jednego nalej czystej wody, do drugiego – wody z szamponem. Samochód myj rękawicą z odpowiednio miękkim włosiem, używając szamponu, a następnie płucząc rękawicę w wiadrze z wodą, przetrzyj umyte miejsce. Postępuj tak do momentu umycia całej powierzchni auta. Gdy auto będzie czyste, dokładne spłucz wodą oraz osusz karoserię.

Powłoka ceramiczna na auto – jak trwałe jest to zabezpieczenie?

Jak widzisz, konserwacja samochodu pokrytego powłoką ceramiczną nie stanowi trudnego zadania i nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy. Dzięki hydrofobowym właściwościom powłok ceramicznych, samo mycie auta możesz wykonywać z mniejszą częstotliwością. Warto jednak od czasu do czasu umówić się na wizytę w salonie detailingowym, gdzie powłoka przejdzie przegląd oraz zostanie umyta przez profesjonalistów. Prawidłowa konserwacja auta pozwoli Ci cieszyć się trwałością oraz imponującym efektem zabezpieczenia nawet przez kilka lat.

Autor: Karol
Data publikacji: 2 lipca 2020