Matowa folia ochronna – zalety na przykładzie BMW X6

BMW X6 - oklejanie
Matowa folia ochronna – zalety na przykładzie BMW X6

Proces oklejania samochodu folią ochronną nie musi prowadzić do nudnych, mało efektownych rezultatów ograniczających się wyłącznie do zabezpieczenia samochodu przed potencjalnymi uszkodzeniami czy rozmaitymi czynnikami zewnętrznymi. W praktyce oprócz wysokiego poziomu ochrony potrafi dostarczyć niesamowitej wręcz satysfakcji związanej z personalizacją wizualną auta. Ponieważ wiele rzeczy najlepiej zrozumieć i unaocznić sobie na konkretnym przykładzie, poniżej przedstawiamy zatem podsumowanie zlecenia wykonanego dla naszego klienta w ramach BMW X6. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Oklejanie samochodu folią ochronną a zapewniana ochrona

Zacznijmy od części nudnej (nie dla nas, choć dla niektórych), tj. tej związanej z aspektami ochronnymi wynikającymi z oklejania samochodów. Co właściciel wspomnianego BMW X6 zyskał na zaaplikowanej przez nas matowej folii? No więc przede wszystkim ponadprzeciętną odporność elementów lakierniczych przed najrozmaitszymi zagrożeniami, które czyhają na nie na drodze i poza nią. Mowa tu przede wszystkim o odpryskach oraz płytszych lub głębszych rysach, a także skazach mogących powstawać na skutek czynników atmosferycznych. Do drugiej z tych grup zaliczyć należy w szczególności intensywne nasłonecznienie, które bez odpowiednich zabezpieczeń może prowadzić np. do nieestetycznego blaknięcia.

Ponadto wykonane przez nas oklejanie samochodu folią ochronną zwiększyło również higieniczność i łatwość czyszczenia karoserii oraz uodporniło ją na oddziaływanie agresywnej chemii czy różnego rodzaju zanieczyszczeń organicznych (z ptasimi odchodami na czele). Dodatkowo w tym przypadku zadbaliśmy też o szyby, w ramach przedniej aplikując wosk i dedykowany elementom szklanym wariant folii oraz nanosząc specjalistyczną powłokę hydrofobową w obrębie pozostałych.

BMW X6 w stylu Batmobila, czyli efekt, który potrafią zapewnić matowe folie ochronne na samochód

Jak wspomnieliśmy wcześniej, oklejanie samochodu folią ochronną to więcej niż tylko wysoki poziom ochrony auta. Co zatem udało się uzyskać w tym przypadku? Efekty mówią same za siebie – z gustownego, ale niewyróżniającego się na drodze w szczególnie specjalny sposób samochodu uzyskaliśmy pojazd, którego z pewnością nie powstydziłbym się sam Bruce Wayne. Umieszczona na samochodzie matowa folia ochronna CLIF DESIGNS MATT + PRIMA K dodatkowo wzmocniona ceramiką HALO w połączeniu z przyciemnionymi folią STEK lampami dostarczają tu niesamowitych wrażeń. Wrażeń, które po wejściu do auta jeszcze się pogłębiają, ponieważ w kokpicie wykonaliśmy również profesjonalny detailing.

 

Autor: Karol
Data publikacji: 19 stycznia 2022