Mycie auta metoda na dwa wiadra

Jak myć auto z powłoką ceramiczną?
Mycie auta metoda na dwa wiadra

Mycie samochodu jest niezwykle ważną czynnością przez każdym zabiegiem, któremu będzie on poddawany. Bez względu na to, czy zamierzamy auto woskować, oklejać folią czy zabezpieczać lakier przed uszkodzeniami, wcześniej należy auto dokładnie umyć.

Jedną z ciekawszych metod jest tzw. mycie na dwa wiadra. Za skorzystaniem z niej przemawia to, że jest ona wyjątkowo bezpieczna, a zarazem skuteczna. Jeśli więc szybko i dokładnie chcemy pozbyć się zabrudzeń z naszego samochodu to metoda mycia na dwa wiadra z pewnością spełni nasze oczekiwania.

Nowoczesna metoda mycia samochodu

Mycie auta na dwa wiadra powszechnie stosowane jest w studiach detailingowych. My wybraliśmy ją ze względu na wysoką skuteczność oraz nieistniejące ryzyko uszkodzenia w jakikolwiek sposób karoserii. Na czym więc polega ta prosta a jednocześnie bardzo skuteczna metoda mycia na dwa wiadra?

Przed myciem przygotowujemy sobie dwa wiadra. Jedno z nich napełniamy roztworem czystej wody z szamponem, natomiast w drugim znajdować się powinna znajdować się woda, która będzie służyła wyłącznie do płukania.

Ważne jest także, aby w tym sposobie zastosować specjalną rękawicę dedykowaną do mycia karoserii. W ten sposób zyskamy gwarancję, że w żaden sposób nie uszkodzimy naszego samochodu podczas mycia.  Warto jednak za znaczyć, że w drugim wiadrze razem z wodą do płukania będzie także znajdował się separator brudu. Powoduje on, że podczas płukania brud opada na samo dno. Dzięki temu podczas moczenia rękawicy nie nabieramy z powrotem na nią zanieczyszczeń.

W przypadku stosowania jednego wiadra często jest tak, że na rękawicę czy gąbkę wraca ten sam brud, który był zdjęty z karoserii. Powoduje to, że kolejne etapy mycia narażają samochód na porysowanie.

Mycie auta na dwa wiadra pozwala uniknąć tego zagrożenia. Dodatkowo zastosowana rękawica posiada długie włosie, dzięki czemu brud już na etapie mycia jest oddzielany od mytej powierzchni.

Jak myć auto metodą na dwa wiadra?

Dobrym pomysłem jest zastosowanie wiader w różnych kolorach – dzięki temu nie będziemy w stanie pomylić tego z szamponem z tym z wodą do płukania. Niektórzy specjaliści dopuszczają stosowanie gąbek zamiast rękawic, jednak muszą to być produkty dedykowane do mycia karoserii. W przeciwnym wypadku nie będą skuteczne.

Mycie auta na dwa wiadra rozpoczynamy od dokładnego spłukania całej powierzchni, żeby pozbyć się luźnego brudu. Podobnie robimy z wszelkimi zakamarkami czy felgami. Mycie zasadnicze rozpoczynamy od dachu, przesuwając się stopniowo w dół samochodu. Kiedy już uporamy się ze wszystkimi powierzchniami i trudno dostępnymi miejscami, powinniśmy porządnie opłukać całe auto bieżącą wodą – postępując tak samo jak przy myciu, od góry do dołu. Po płukaniu należy samochód dokładnie wysuszyć specjalną ściereczką.

Dzięki stosowaniu tej bezpiecznej i niezwykle skutecznej metody możemy zagwarantować, że samochody naszych Klientów nie zostaną w jakikolwiek sposób uszkodzone podczas mycia. Sam proces nie trwa długo i z powodzeniem można go powtarzać samodzielnie.

 

Autor: Karol
Data publikacji: 1 grudnia 2022