Oklejanie folią chrom – czy warto?

Oklejanie folią chrom – czy warto?

Auta w kolorze chromu niezmiennie budzą podziw i dostarczają swoim właścicielom mnóstwa satysfakcji. Nic dziwnego, że coraz większa liczba kierowców decyduje się na to, by folia samochodowa chrom pokrywała fabryczny lakier ich samochodów. Jakie korzyści daje tego rodzaju zabieg i czy folia chromowana to rozwiązanie, w które warto zainwestować? Przedstawiamy najważniejsze zalety chromowania pojazdów oraz podpowiadamy, o czym pamiętać, decydując się na taki zabieg.

Okleina chrom na auto – jak to działa?

Aplikacja folii samochodowych na fabryczny lakier to prosta, efektowna i całkowicie odwracalna metoda na zmianę koloru auta. W ostatnich latach prawdziwą furorę wśród kierowców robi okleina chrom, która nadaje samochodom efektowny połysk. Dla osób, którym znudził się dotychczasowy kolor auta, jednak nie chcą zmieniać go na stałe, oklejanie samochodów folią chromowaną stanowi najlepszy sposób na to, by wyróżnić się na drodze. Od chwili pojawienia się na rynku folii chrom o różnych kolorach, miłośnicy połysku nie są już skazani wyłącznie na tradycyjną, srebrną barwę nadwozia, mogąc wybierać z szerokiej gamy dostępnych oklein.

Zalety chromowania samochodu folią

Oprócz tego, że auto w kolorze chromu wyróżnia się wśród tysięcy innych pojazdów, kierowcy doceniają również inne korzyści, jakie zapewnia folia samochodowa chrom. Te najważniejsze to m.in.:

  • szybki i sprawny montaż okleiny na karoserii,
  • bezpieczny i całkowicie odwracalny proces – folię chromowaną można w każdej chwili usunąć,
  • tańsza alternatywa dla malowania i lakierowania auta,
  • dostępność pełnej palety barw i różnych rodzajów oklein,
  • wysoka trwałość folii, która dodatkowo chroni fabryczny lakier,
  • niesamowity efekt lustra na samochodzie, jaki zapewnia dobrze położona folia chrom.

Folia samochodowa chrom – o tym warto pamiętać

Wielu kierowców zastanawia się, czy taka forma tuningu samochodu jest legalna. Mamy dobrą wiadomość: nie ma żadnych przepisów, które wprost zabraniałyby aplikowania folii chromowanych na karoserię samochodu. Jednocześnie, okleina chrom to jedynie tymczasowa powłoka, którą w każdej chwili można usunąć. Ma to znaczenie m.in. podczas kontroli policyjnej lub przy ubezpieczaniu pojazdu, gdyż nie naraża właściciela na ewentualne problemy z wypłatą odszkodowania. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe zalety i właściwości, warto zdecydować się na chromowanie samochodu, stanowiące ciekawą i atrakcyjną alternatywę dla standardowych kolorów fabrycznej karoserii.

Autor: Karol
Data publikacji: 24 marca 2021