Trwałość folii do oklejania samochodów – wszystko co musisz wiedzieć

trwałość folii do oklejania samochodów
Trwałość folii do oklejania samochodów – wszystko co musisz wiedzieć

Folie ochronne aplikowane na samochód stanowią obecnie jeden z najlepszych sposobów, aby trwale i skutecznie zabezpieczyć pojazd przed uszkodzeniami mechanicznymi czy potencjalnie szkodliwym oddziaływaniem pogody. O zaletach wspomnianego rozwiązania napisaliśmy jednak już naprawdę dużo, więc w niniejszym wpisie przeanalizujemy go w nieco innym aspekcie. Od czego zależy trwałość oklejania samochodu i jak uzyskać w tym zakresie możliwe najdłużej utrzymujący się efekt? Z informacjami na ten temat zapoznasz się poniżej.

Trwałość folii do oklejania aut – najważniejsze czynniki

Żywotność folii ochronnej na auto uzależniona jest przede wszystkim od jakości wykorzystanego w ramach określonej realizacji materiału. Na rynku funkcjonuje wiele niejednorodnych typów foli o różnych właściwościach i specyficznych dla siebie wadach i zaletach. Co do zasady ogólna trwałość większości wariantów samochodów folii ochronnych szacowana jest na 5-7 lat. W każdym przypadku jednak w odmienny sposób reagują one na rozmaite zagrożenia, a zatem to właśnie ich jakość stanowi podstawowy prognostyk w odniesieniu do docelowo uzyskiwanej żywotności.

W Artgrafcars wykorzystujemy dwa rodzaje folii na samochód – Stealth oraz Ultimate Plus. Oba z nich są w stanie przetrwać niezmienione przez co najmniej 10 lat od momentu aplikacji, w związku z czym dokładnie na taki odcinek czasu udzielamy w tym zakresie gwarancji. Należy mieć jednak przy tym na uwadze, że uzyskanie tak długiego okresu ochrony nie jest zasługą wyłącznie samej jakości folii.

W ten sposób płynnie przechodzimy do drugiego najważniejszego czynnika warunkującego długotrwałość wrappingu, tj. do odpowiedniej aplikacji. Przed przystąpieniem do niej pojazd musi zostać gruntownie i skrupulatnie wyczyszczony i odtłuszczony, bezwzględnie bez woskowania. Następnie samo nanoszenie foli powinno zostać wykonane wprawnymi ruchami, niezwykle precyzyjnie i przez doświadczonego w tej dziedzinie specjalistę. Na koniec, aby zmaksymalizować trwałość folii do oklejania aut, warto jeszcze pozostawić samochód w zacienionej i suchej przestrzeni na 12 do 24 godzin, a także unikać mycia przez 2 dodatkowe dni.

W jaki sposób wydłużyć żywotność folii ochronnej na auto?

We wcześniejszej części wpisu wspomnieliśmy, że w przypadku naszych realizacji, trwałość folii do oklejania aut sięga co najmniej do 10 lat od aplikacji. No właśnie – co najmniej. W praktyce bowiem okres ten można istotnie wydłużyć poprzez właściwą konserwację. W tym zakresie niezwykle pomocne mogą okazać się oferowane przez nas dedykowane środki pielęgnacyjne, takie jak m.in. XPEL Car Wash, Cleaner oraz Sealant.

Nasze realizacje

Autor: Karol
Data publikacji: 19 stycznia 2022