Usuwanie folii z samochodu – jak to zrobić?

jak usunąć folię z samochodu
Usuwanie folii z samochodu – jak to zrobić?

Stara folia wyblakła i źle się prezentuje? A może auto ma przyciemniane szyby, które nie są potrzebne? Niezależnie od sytuacji należy przeprowadzić usuwanie folii z samochodu. Istnieje na to kilka sprawdzonych, a więc bezpiecznych sposobów. Należy jedynie zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia.

Jak usunąć folię z samochodu przy pomocy nożyka?

To najczęściej stosowana metoda ze względu na popularne narzędzie w każdym domu. Wystarczy wziąć nożyk i naciąć nim pęcherzyki powietrza na folii, a następnie delikatnie zrywać warstwę. Jeśli brakuje pęcherzyków, można użyć żyletki i noża na brzegu okna, aby podważyć materiał. Niestety sposób wymaga dużej siły fizycznej, a ponadto jest czasochłonny. Niemniej każdy może zrobić to na własną rękę. A czym usunąć klej z szyby po folii? Lepiej go nie skrobać nożykiem, lecz kupić rozpuszczalnik (np. aceton).

jak usunąć folię z szyb samochodowych

Jak ściągnąć folie z szyb samochodowych środkami chemicznymi?

Dużo mniej energii i czasu pochłania wykorzystanie specjalistycznych preparatów zmiękczających. Ich działanie jest bardzo proste: po nałożeniu zmiękczają folię, którą można po pewnym czasie z łatwością zerwać. Minusem jest oczywiście konieczność zainwestowania w odpowiednie środki chemiczne. Zaleca się zachować ostrożność i stosować się do instrukcji na opakowaniu.

Ochrona przedniej szyby – sprawdź ofertę!

Termiczne akcesoria do usuwania folii samochodowej

Ostatnia możliwość to zastosowanie nagrzewnicy. Skierowany na folię strumień gorącego powietrza osłabia działanie kleju, a także kurczy materiał. Usuwanie folii z szyb samochodowych w ten sposób może być jednak niebezpieczne, jeśli nagrzewnica nie posiada regulacji temperatury. Skutkiem zbyt dużego strumienia powietrza lub ciepła jest zazwyczaj uszkodzenie szyby. Należy więc być ostrożnym.

Ten krótki poradnik powinien rozwiać wszelkie wątpliwości na temat tego, jak usunąć folię z szyb samochodowych. Jeśli jednak ktoś nie chce podejmować się tego wyzwania samodzielnie, zawsze może poprosić o pomoc fachowców, którzy mają duże doświadczenie. To gwarancja bezpiecznego usunięcia folii z szyby samochodowej.

Autor: Karol
Data publikacji: 17 sierpnia 2022