Woskowanie auta Wrocław

Chyba nie ma na świecie miłośnika motoryzacji, który nie lubiłby widoku wypolerowanej karoserii. Woskowanie to doskonały sposób na nabłyszczenie, a jednocześnie zabezpieczenie lakieru. Umytą karoserię można chronić na kilka sposobów, ale to właśnie nałożenie warstwy wosku jest jedną z najpopularniejszych, a przy tym najbardziej efektownych metod. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: „woskowanie auta przed i po”. Efekty widać gołym okiem.

Profesjonalne woskowanie auta Wrocław

Od czego zacząć woskowanie samochodu? Zanim zaczniemy myśleć o aplikacji wosku, musimy dokładnie umyć nadwozie. Dopiero po umyciu lakier gotowy będzie na pielęgnację woskiem.

Woskowanie jest czynnością, którą każdy kierowca może wykonać samodzielnie, jednak dobrym pomysłem będzie powierzenie jej specjalistom. Sam proces powinien przebiegać w umiarkowanej temperaturze. Nigdy nie woskujemy pojazdu stojącego w pełnym słońcu (blacha może być co najwyżej ciepła). Woskowanie auta nie jest zbyt skomplikowane, ale na pewno czasochłonne. Polega na naniesieniu gąbką niewielkiej ilości preparatu, rozprowadzeniu go okrężnymi ruchami, a następnie wypolerowaniu danego fragmentu auta. Taki schemat czynności będzie nam towarzyszył aż do momentu pokrycia preparatem całej karoserii. Wosk nabłyszcza, ale przede wszystkim pielęgnuje. W jego składzie znajdziemy bowiem elementy odpowiadające za zabezpieczanie odprysków i rys. To ważne, ponieważ właśnie tymi kanałami woda wchodzi w reakcję z blachą, a stąd już tylko krok do powstawania rdzawych wykwitów.  

Ile kosztuje woskowanie samochodu?

Woskowanie auta – cena tego przedsięwzięcia będzie się różnić w zależności od sposobu pielęgnacji pojazdu. W przypadku usługi, jaką jest woskowanie auta, cena woskowania samochodu może się wahać w zależności od wybranej metody woskowania. Można jednak przyjąć, że w przypadku niewielkiego samochodu koszt będzie oscylował w granicy 300 złotych. Jeżeli zdecydujemy się na powłokę ceramiczną, kwota wzrośnie do minimum 1500 złotych. To rozwiązanie, choć sporo droższe, odznacza się znacznie większą trwałością. Warstwa ceramiki może wytrzymać nawet 3 lata, a to oznacza, że lakier w naszym aucie będzie chroniony dłużej i lepiej. Decydując się na woskowanie auta, Wrocław jest miastem, w którym zostaniecie państwo potraktowani profesjonalnie.

Woskowanie auta – dlaczego warto?

W procesie, jakim jest woskowanie samochodu, cena gra dużą rolę, ale zapewniamy, że nie będą to pieniądze zmarnowane. Kierowcy mają prawo zastanawiać się, czy inwestowanie w woskowanie nadwozia w ogóle ma sens. Przecież samochód można po prostu dokładnie umyć. Cóż, czysta karoseria rzeczywiście potrafi wyglądać bardzo elegancko, ale to nie to samo co karoseria wywoskowana. Woskowanie i wypolerowanie samochodu pozwala uzyskać prawdziwie wyrazisty i głęboki kolor. Trzeba przypomnieć, że wosk nie tylko uwydatnia walory kolorystyczne, ale też chroni. Prawidłowo wykonane woskowanie samochodu pozwala zabezpieczyć lakier nawet na rok. Do tak wypielęgnowanego samochodu trudniej przylega brud, a deszcz spływa z niego znacznie szybciej. Lepsze odprowadzanie wody sprawia, że żadne zanieczyszczenia nie mają kontaktu z blachą przez dłuższy czas. To rodzi kolejną zaletę, jaką jest bark konieczności częstego mycia pojazdu, a także skrócenie czasu spędzanego na myjni. Innymi słowy: samochód brudzi się mniej, a doprowadzenie go do stanu wyjściowego jest łatwiejsze. Warstwa wosku stanowi również barierę dla wyjątkowo szkodliwych zanieczyszczeń, jakimi są ptasie odchody. Ich żrące działanie staje się wyraźnie ograniczone. Dzięki izolacyjnym właściwościom wosku lakier jest lepiej chroniony przed promieniami UV, a to sprawia, że nie blaknie. Dodatkowym atutem jest zabezpieczenie miejsc zarysowań i odprysków. Choć wosk nie jest w stanie wypełnić niedoborów lakieru, to ma możliwość zabezpieczenia tych miejsc przed działaniem rdzy. Ile kosztuje woskowanie samochodu takiego jak ten, którym się Państwo poruszają? Wyżej podaliśmy cenę orientacyjną, którą doprecyzujemy po skontaktowaniu się z nami.

Dowiedz się więcej u naszego konsultanta:

ARTGRAFCARS
tel.: 508 801 301

www.artgrafcars.pl