Czy myjnia automatyczna niszczy lakier? Ochrona lakieru samochodowego – najważniejsze zasady

Czy myjnia samochodowa niszczy lakier
Czy myjnia automatyczna niszczy lakier? Ochrona lakieru samochodowego – najważniejsze zasady

Chcesz korzystać z różnego rodzaju programów czyszczenia, ale obawiasz się o uszkodzenie lakieru samochodowego? Przeczytaj niniejszy poradnik, a dowiesz się wszystkiego o wpływie myjni automatycznych i bezdotykowych na fabryczne zabezpieczenie karoserii. Czy warto korzystać z usług dostępnych w tego typu miejscach? A może lepiej udać się gdzie indziej i zyskać skuteczniejszą ochronę? Podpowiadamy, czy szczotki tunelowe niszczą Twój samochód!

Jak działa myjnia automatyczna?

Marzy Ci się lśniący lakier i szukasz metod czyszczenia, które zapewnią długotrwałe efekty? A może po prostu automatyczna myjnia bezdotykowa lub dotykowa jest dla Ciebie wybawieniem od przykrego obowiązku ręcznego mycia pojazdu? Niezależnie od motywacji, warto znać podstawy działania urządzeń czyszczących i zastanowić się, czy fabryczne zabezpieczenie karoserii oprze się wpływowi środków chemicznych. Sprawdź, czy ochrona będzie dla Ciebie wystarczająca, czy jednak urządzenia czyszczące zniszczą farbę.

Zapewne niejednokrotnie obserwowałeś auta wjeżdżające do tunelu przypominającego garaż, gdzie widać wielkie szczotki ustawione w kilku płaszczyznach. Tak właśnie wygląda myjnia automatyczna, która usuwa każdą drobinkę brudu z karoserii.

Zanim uruchomisz program czyszczący, musisz ustawić pojazd w odpowiednim miejscu, a następnie opuścić budynek dla własnej ochrony przed chemikaliami. W przeciwieństwie do infrastruktury bezdotykowej, tutaj powierzchnia szczotek styka się bezpośrednio z lakierem samochodowym, aplikując przy tym odpowiednie środki chemiczne.

Czy myjnia automatyczna niszczy zabezpieczenie powłoki lakierniczej? Jak wygląda ochrona w przypadku urządzeń bezkontaktowych? Czytaj dalej, a poznasz odpowiedzi na te pytania.

Czy myjnia bezdotykowa niszczy lakier?

Nie ulega wątpliwości, że korzystanie z usług myjni automatycznych jest wygodne. Jeśli jednak zastanawiasz się nad długotrwałymi konsekwencjami działania szczotek lub urządzeń bezdotykowych pod wysokim ciśnieniem, trafiłeś w dobre miejsce. Czy zabezpieczenie lakieru samochodowego zapewni odpowiedni stopień ochrony przed zarysowaniem?

Włosie szczotek wykorzystywanych w bezdotykowych placówkach wyróżnia się znaczną twardością. Muszą one przecież poradzić sobie z silnymi zabrudzeniami i dotrzeć do każdego zakamarka karoserii. Już po kilku wizytach w myjni automatycznej możesz zauważyć mikrorysy na powłokach samochodowych, które z biegiem czasu przeobrażają się w większe uszkodzenia.

Niestety, dla miłośników korzystania z bezobsługowych programów mycia nie mamy dobrych wieści. Wielokrotny wjazd do tunelu testuje do granic możliwości fabryczne warstwy chroniące lakier i niszczy zewnętrzną powłokę, doprowadzając do widocznych zmian.

Pracownicy myjni automatycznych powinni regularnie usuwać drobinki kurzu i piasku ze szczotek w celu ochrony mienia kolejnego klienta. Niestety, nader często dochodzi do zaniedbań w tej kwestii. Co niszczy lakier samochodowy? Brudne elementy wyposażenia rysują powierzchnię Twojego auta i generują dodatkowe koszty dla właściciela pojazdu. Podobna sytuacja ma miejsce podczas korzystania z urządzeń bezdotykowych.

Sposoby na zabezpieczenie lakieru samochodowego podczas mycia

Skoro wiesz już, że mycie auta zwiększa ryzyko pojawienia się nieestetycznych rys – jak możesz temu zaradzić? Czy istnieją skuteczne środki i techniki na zabezpieczenie powłoki farby? Jeśli interesuje Cię ochrona lakieru samochodowego, pora abyś poznał sprawdzone rozwiązania!

Skorzystaj z profesjonalnych środków chemicznych, które mają właściwości hydrofobowe i koloryzujące. Nawet jeśli bardzo często odwiedzasz takie miejsca, jak myjnia automatyczna, to, czy niszczy ona lakier, już nie musi stanowić Twojej głównej obawy.

Kolejną opcją pozostaje aplikowanie niezwykle wytrzymałej powłoki krzemowej lub ceramicznej. Takie zabezpieczenie farby samochodowej poskutkuje wielomiesięczną ochroną przed czynnikami, które tak często niszczą fabryczny blask pojazdu.

Jak nałożyć zabezpieczenie powłoki lakierniczej?

Znasz już odpowiedź na pytanie, czy myjnia bezdotykowa niszczy lakier samochodowy. Zapraszamy do ArtGrafcars, gdzie uzyskasz fachowe wsparcie przy zabezpieczeniu Twojego pojazdu przed powstawaniem zarysowań.

Pokryj auto folią PPF, a będziesz mógł korzystać z urządzeń bezdotykowych bez obaw, że w procesie czyszczenia zepsują one warstwę lakieru. Przedstaw nam swój problem, a my dobierzemy do niego odpowiednie rozwiązanie!

Autor: Karol
Data publikacji: 19 marca 2024