Nakładanie wosku na samochód. Woskowanie auta co daje?

Nakładanie wosku na samochód
Nakładanie wosku na samochód. Woskowanie auta co daje?

Dbałość o stan powłok lakierniczych na samochodzie jest jednym z ważniejszych czynników, który pozwala na utrzymanie jego pięknego wyglądu i zapobieganie korozji. Co daje woskowanie auta w sposób systematyczny? Jak wygląda przygotowanie go do nakładania wosku krok po kroku? Sprawdź i umów się na ten zabieg jeszcze dziś, aby uzyskać efekt „wow” na swoim aucie!

Na co narażone są powłoki lakiernicze auta?

Istnieje wiele czynników, które negatywnie wpływają na lakier, którym pokryte są blachy naszych pojazdów. Nawet garażowanie nie jest w stanie w stu procentach przed nimi ochronić, ponieważ wiele uszkodzeń karoserii powstaje podczas jazdy samochodem po drogach. Nakładanie wosku to jeden ze sposobów, by go chronić przed:

  • ptasimi odchodami, których pH jest szkodliwe dla metalu,
  • solą drogową, którą posypywane są ulice, a która może robić wżery,
  • żywicami, które spadają z drzew i mocno przyklejają się do wszelkich powierzchni, utrudniając mycie,
  • śniegiem i deszczem,
  • niewielkim gradem, który może rysować powłoki,
  • promieniowaniem UV, które może sprawić, że kolor wyblaknie.

Co daje ten prosty zabieg pielęgnacyjny i jak długo utrzymują się efekty? Jak przebiega woskowanie auta rok po kroku i jak wygląda przygotowanie do niego? Przekonaj się!

Woskowanie auta – co daje?

Gdy pokrywamy samochód odpowiednio dopasowaną warstwą naturalnego lub syntetycznego wosku, tworzymy na powierzchni karoserii fizyczną barierę, która oddziela bezbarwny lakier od czynników zewnętrznych. Jest to zatem bardzo proste zabezpieczenie przed ich negatywnym oddziaływaniem. Zawsze, gdy zależy Ci na tym, by jak najdłużej utrzymać wysoką jakość swoich powłok lakierniczych, wybierz woskowanie auta. Co daje ten zabieg? Pozwala zdecydowanie odłożyć w czasie proces postępowania rdzewienia metalu, nawet jeśli wóz jest parkowany „pod chmurką”, z dużym narażeniem na oddziaływanie ptasich odchodów, opadów atmosferycznych czy promieniowania UV i jest często użytkowany na drogach.

Jak długo utrzymuje się wosk na samochodzie?

Coraz więcej osób docenia usługi car detailingu, pozwalające na zachowanie karoserii w jak najlepszym stanie przez długie lata. Nakładanie wosku na samochód to jedna z prostszych, podstawowych usług, które pozwolą Ci przez kilka miesięcy cieszyć się samochodem, który pięknie błyszczy, łatwiej się myje, a przy tym jest dobrze chroniony przed czynnikami zewnętrznymi. Naturalny produkt utrzymuje się około 3 miesięcy, zaś syntetyczny nawet do 8. Na skrócenie tego czasu ma wpływ przede wszystkim częste lub inwazyjne mycie. Trzeba jednak zauważyć, że powłoka tego rodzaju tworzy warstwę hydrofobową, która sprawia, że zabrudzenia nie przyklejają się do niej tak mocno, dlatego można omijać myjnie szerokim łukiem przez długi czas!

Nakładanie wosku – jak wygląda?

Warto dowiedzieć się, jak wygląda woskowanie auta krok po kroku, aby przekonać się, że lepiej powierzyć ten zabieg profesjonalistom. Przede wszystkim bardzo ważne jest przygotowanie samochodu do woskowania. Dzięki temu cała praca będzie dużo łatwiejsza. Wymaga ona staranności, ponieważ produkt nakłada się ręcznie kolistymi ruchami, miejsce przy miejscu. Następnie po około 5 minutach wciera się go miękką ścierką, aby uzyskać efekt lustrzanego połysku.

Przygotowanie samochodu do woskowania

Wbrew powszechnemu mniemaniu nie wystarczy umyć wóz, aby był on gotowy do tego zabiegu. Karoseria powinna być chłodna, dlatego należy to robić w zacienionym miejscu, najlepiej w garażu. Przygotowanie auta do nakładania wosku polega między innymi na usunięciu wszelkich rys, ale również na odtłuszczeniu powierzchni. Wykonanie tego zabiegu krok po kroku bywa nużące, wymaga dużej staranności i czasu. Dlatego woskowanie najlepiej powierzyć specjalistom, którzy mają nie tylko wprawę, ale też posiadają sprawdzone preparaty, które dają najlepszy efekt. Odśwież swoje auto w taki sposób i zobacz, jak bardzo odmieni to jego wygląd, a przy tym zabezpieczy przed korozją!

Autor: Karol
Data publikacji: 13 listopada 2023