Jako pierwszy pilot w historii Lukasz „Luke” Czepiela wylądował na szczycie wieżowca w Dubaju!

Jako pierwszy pilot w historii Lukasz „Luke” Czepiela wylądował na szczycie wieżowca w Dubaju!
Oklejanie samolotu red bull

14 marca 2023 na zawsze zapisze się w historii Red Bull Air Race. Tego dnia Lukasz „Luke” Czepiela jako pierwszy pilot w historii wylądował na szczycie wieżowca Brudż Al Arab w Dubaju. Wyczyn Polaka odbił się szerokim echem na całym świecie, a swój udział w tym epokowym osiągnięciu miała ekipa Artgrafcars!
Współpraca z marką RedBull, w której barwach Lukasz „Luke” Czepiela wykonał zapierające dech w piersiach lądowanie była dla nas niezwykle fascynującym doświadczeniem i kolejną, niestandardową okazją do zaprezentowania naszych umiejętności. Lekki samolot Carbion Cub Cub Crafters o aluminiowej konstrukcji to zdecydowanie jedna z najbardziej fascynujących maszyn, jakie mieliśmy okazję oklejać w naszych hangarach. Powodzenie misji uzależnione było od najdrobniejszego detalu – oklejanie samolotu nie pozostawiało nam miejsca nawet na najdrobniejszy błąd, ponieważ mógł on zniweczyć efekt naszych misternych działań.

 

Karoseria maszyny pokryta została elastyczną membraną – oczywiście w barwach marki Red Bull. Powłoka charakteryzuje się ponadprzeciętną wytrzymałością, dzięki czemu świetnie sprawdza się przy tego rodzaju realizacjach. Warto dodać, że eskapada „Luke’a” nie ograniczyła się wyłącznie do lądowania na wieżowcu. Chwilę po tym, Polak po raz kolejny zadziwił świat, startując z drapacza chmur i nurkując po jego ścianie.
Niezmiernie cieszymy się, że mogliśmy mieć w tym swój udział! Mamy nadzieję, że to nie koniec okazji do bycia częścią wspaniałej podniebnej historii w wykonaniu Red Bulla i polskiego pilota.