SKUTECZNA OCHRONA LAKIERU SAMOCHODOWEGO

SKUTECZNA OCHRONA LAKIERU SAMOCHODOWEGO

Każdy właściciel auta z pewnością wie, jak ważny jest dobry stan lakieru na pojeździe. Czasami nawet niewielka rysa może zepsuć efekt wizualny samochodu, a co dopiero duża ilość odprysków czy po prostu kiepski stan karoserii spowodowany warunkami pogodowymi czy długą eksploatacją. Na takie problemy jest jedno rozwiązanie, które z jednej strony chroni lakier, a z drugiej po prostu znakomicie wygląda. O czym mowa? O foliach samochodowych, w których specjalizuje się studio ArtGrafCars.

Czym są folie samochodowe?

Folie samochodowe to specjalne folie przystosowane do pokrywania samochodów i wszelkich innych pojazdów mechanicznych. Wykorzystywane są w tuningu aut kierowców prywatnych, ale nie tylko – używają ich też firmy, które po prostu chcą, żeby ich auta wyglądały reprezentatywnie. Folie samochodowe są zatem obiektem zainteresowanie zarówno klientów indywidualnych jak i dużych przedsiębiorstw.

Folie nakleja się bezpośrednio na karoserię auta, jednak nie jest to zadanie dla amatorów. Profesjonalne umieszczenie taśmy na aucie to praca dla wykwalifikowanych i doświadczonych grafików. Studio car wappingowe ArtGrafCars w pełni kompleksowo zajmuje się aplikowaniem folii na auta, począwszy od wykonania projektu, a na naklejeniu folii skończywszy.

Folie samochodowe to nie tylko wygląd, design i efektowna zmiana koloru bez ingerencję w karoserię. To także ochrona lakieru samochodowego!

Folia samochodowa chroni lakier auta

Folie samochodowe, poza reprezentatywną funkcją, spełniają też rolę ochronną dla lakieru. Naklejane są bezpośrednio na karoserię, stanowią zatem warstwę izolującą ją od wszelkich mechanicznych uszkodzeń – odprysków po kamieniach, zarysowań od gałęzi i jakichkolwiek innych usterek, które są efektem jazdy autem po drogach.

Lakier i karoseria to nie są rzeczy, które można zmieniać co miesiąc. Często ich uszkodzenie może wiązać się z kosztownymi naprawami, które wymagają czasu i poświęcenia. Ochronne folie samochodowe, których grubość stanowi skuteczną warstwę izolującą lakier przez niebezpieczeństwami, można wymieniać w dowolnym momencie! Ich zdejmowanie i zakładanie nie wiąże się poważną ingerencją w konstrukcję auta. Wystarczy wjechać samochodem do studia ArtGrafCars, a nawet następnego dnia po prostu nim wyjechać… Z nowiutką folią!

Warto zaznaczyć, że nie jest konieczne całkowite oklejenie samochodu, gdyż specjaliści ze studia car wrappingowego mogą okleić dowolny element karoserii. O folię jednak trzeba zadbać, by służyła jak najdłużej. Przede wszystkim należy unikać myjni automatycznych, a jeżeli nie ma takiej możliwości, to trzeba korzystać z bezszczotkowych. Folie nie mogą być narażone na długotrwały brud, który może przegryźć się przez nią lub zostawić trwałe ślady.

Styl i bezpieczeństwo – idealne połączenie

Folie samochodowe nie muszą stanowić tylko elementu ochronnego, ani tylko wizualnego – można te dwie rzeczy z powodzeniem połączyć. Coraz częściej robią to kierowcy na polskich drogach i są zadowoleni, więc jeśli te dwie wartości są dla Ciebie istotne, to koniecznie skontaktuj się ze studiem ArtGrafCars w celu omówienia szczegółów!

Autor: ArtGraf Cars
Data publikacji: 28 kwietnia 2020